Nasıl Sanatçı / Grup ekleyebilirim?

Sol tarafta bulunan Sanatçı / Grup Ekle düğmesina basarak ekleme yapabilirsiniz. Burada Sanatçı - Grup İsmi, Kategori ve Kapak bölümleri bulunur.

Ekleyeceğiniz Kapak fotoğrafının, listede düzgün görünebilmesi için kare olması gerekir.

Bu bölümde yapılan eklemelerin sitede görünmesi için admin onayı gerekir.

Var olan bir diskografiye nasıl ekleme yapabilirim?

Sol tarafta bulunan Single / Albüm Ekle düğmesine basın. Açılan formda ilk olarak Sanatçı / Grup ismini seçenekler arasından seçin. Eğer bu listede olmayan bir sanatçı / grup için giriş yapmak istiyorsanız, önce Sanatçı / Grup Ekle formunu kullanarak giriş yapmalısınız.

Yıl girişini yapın. Eğer yıl konusunda kesin bir bilgiye sahip değilseniz bu alana xxxx yazın.

Single / Albüm Adı formunda;

45'likler için A ve B yüzünü sırasıya yazın, yüzleri ayırmak için / (eğik çizgi) kullanmalısınız. A Yüzü, B Yüzü şeklinde özel bir açıklama yazmayın. EP'ler için de yüzleri ayırmak için eğik çizgi, aynı yüzdeki şarkıları ayırmak için de - (tire) kullanabilirsiniz. Albümlerde ise bu kısma sadece albümün adını yazın.

Format bölümünde eklediğiniz içeriğin türünü seçin.

Listeden bir firma seçin. Eğer eklediğiniz single/albümü çıkaran şirket bu listede yoksa "Bilinmiyor" seçimini yapın. Bu şirket daha sonra sisteme eklenecektir.

Seri No kısmına sadece seri numarasını girin. Bu kısma şirket adını tekrar yazmanıza gerek yoktur. Seri numarasını albümde/plakta vs. yazıldığı gibi yazın. (örn. DT 5008, H.E. 004).

Not bölümüne girdiğiniz içerikle ilgili diskografiyi ilgilendiren notları yazabilirsiniz. Mesela bir plağın ilk baskısında özel bir kitapçık varsa ya da bir albümün hem CD hem de kaset baskısı piyasaya çıkmışsa, bunu burada belirtebilirsiniz (ancak kaset ve CD versiyonları arasında şarkı, şarkı sıralaması, şirket, basım yılı vb. farklar varsa bunlar ayrı ayrı girilmelidir).

Şarkı sıralaması bölümü sadece albümler içindir. Burada şarkılar her satırda bir şarkı olmak üzere, sıra numarası olmadan girilmelidir. Plaklar için A ve B yüzünü birer satır olarak belirtebilirsiniz.

Kapak kısmından, eklediğiniz içerik için bir kapak resmi yükleyebilirsiniz. Buraya yükleyeceğiniz resmin eklediğiniz içeriğe ait olduğunundan emin olun.

Bu bölümde yapılan tüm eklemelerin ve Değişiklikler,in sitede görünmesi için admin onayı gerekir.

Geri dön